Pozycjonowanie szerokie (long-tail)

Pozycjonowanie szerokie jako sposób na dotarcie do użytkowników o sprecyzowanych potrzebach

Rozwój społeczności internetowej oraz fakt, że użytkownicy często wyszukują określonych, sprecyzowanych zapytań obejmujących określone oczekiwania odnośnie produktów czy usług, ogromny potencjał zyskało pozycjonowanie szerokie, inaczej long tail.

Ta niezwykle praktyczna forma pozycjonowania (długi ogon) pozwala użytkownikom wyszukiwarek Google trafić bezpośrednio do oczekiwanych rozwiązań, dlatego też inwestycja w tę formę działania SEO to doskonały krok– szczególnie jeżeli na witrynie firmy lub w sklepie online oferowane są określone produkty czy usługi.

Promowanie serwisów internetowych dzięki pozycjonowaniu szerokiemu pozwala wykorzystać nie tylko pojedyncze słowa czy frazy do poprawiania pozycji w wynikach wyszukiwania, ale również całych długich zwrotów, które określają zespół słów kluczowych opisujących precyzyjnie produkt lub jego kategorię. Z naszym wsparciem możliwe jest uzyskanie satysfakcjonujących efektów w tym zakresie działania pozycjonującego, a wieloletnie doświadczenie pozwala dopasować działania do potrzeb każdej witryny.

Czym tak właściwie jest pozycjonowanie szerokie (long tail) ?

Online-Marketing-Management-Icon

POZYSKUJ NOWYCH KLIENTÓW Z DŁUGIEGO OGONA

Nie da się ukryć, że obecnie w organicznych wynikach wyszukiwania konkurencja nie maleje, a wręcz przeciwnie – rośnie, dlatego też warto postawić na bardziej kompleksowe działania marketingowe, które pozwolą zyskać popularność, spełnić oczekiwania wymagających użytkowników, a co za tym idzie zapewnić sukces witryny i biznesu. Pozycjonowanie szerokie działa na podobnych zasadach co klasyczne rozwiązanie, jednak opiera się na doborze słów kluczowych, które bardzo często są mało konkurencyjne, jednak pozwalają odpowiedzieć na określone potrzeby klienta.

Real-TIme-Analytics-Icon

DAJ SIĘ ZNALEŚĆ SWOIM KLIENTOM

Celem działań związanych z pozycjonowaniem long tail, czyli pozycjonowaniem długiego ogona jest poprawa pozycji fraz tego rodzaju, dzięki czemu użytkownicy z łatwością trafią do sklepu online, idąc najkrótszą możliwie ścieżką kierującą do realizacji zakupu określonego produktu czy usługi. Jak wynika z praktyki, konwersja wejść z fraz z długiego ogona jest znacznie wyższa aniżeli ta związana z wykorzystaniem konkurencyjnych „krótkich”, jedno bądź dwuczłonowych fraz. Użytkownik poszukując określonego produktu dla przykładu modelu butów o charakterystycznym kolorze i walorach, znajdzie od razu to czego szuka wpisując kilkuwyrazowe frazy do wyszukiwarki. Czasami klienci lubią dopisać również bardziej szczegółowy opis produktu obejmujący producenta, poszczególne parametry itp. wówczas kreować można bardziej doprecyzowane ogony wyszukiwania.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Potrzebujesz wsparcia dla swojego biznesu?

Jak możemy pomóc w realizowaniu pozycjonowania szerokiego?

Będąc ekspertami działającymi w branży marketingu internetowego już wiele lat, wiemy jak dostosować działania do potrzeb poszczególnych klientów. W ramach realizacji pozycjonowania szerokiego, zapewniamy rozbudowanym witrynom lub sklepom internetowym w specyficznych branżach posiadającym w swoim asortymencie obszerny zakres produktów bądź informacji kompleksowe wsparcie. Niesiemy pomoc zarówno serwisom informacyjnym, jak również portalom branżowym bądź sklepom internetowym, w których pozycjonowanie długiego ogona może dać lepszą konwersję, większy ruch na stronie oraz satysfakcjonujące zyski.

 

Poprzez realizację pozycjonowania long tail dbamy o to, aby dobrać długie frazy kluczowe tak, aby spełniły one oczekiwania grupy docelowej pozycjonowanych witryn. Zadaniem jest maksymalnie sprecyzować oczekiwania użytkowników, którzy najkrótszą możliwie drogą chcą dotrzeć do określonych informacji czy produktów lądując bezpośrednio na odpowiednich stronach. Dzięki naszemu działaniu, zarówno klienci jak i ich użytkownicy zyskują wiele korzyści.

Dlaczego to nam warto powierzyć pozycjonowanie szerokie?

Jako eksperci w tym co robimy pomagamy naszym Klientom kompleksowo, w tym w ciężkich sytuacjach związanych z biznesem, sprzedażą i marketingiem.

Nasza oferta pozycjonowania, w tym między innym pozycjonowania long tail, pozwala dopasować rozwiązania do indywidualnych potrzeb, przez co każde nasze działanie jest spersonalizowane i skuteczne. Dzięki naszej pomocy możliwe jest uzyskanie rewelacyjnych wyników, w tym między innymi wyższej konwersji, niższej konkurencyjności słów i fraz kluczowych, znacznie większej liczby odwiedzających, a także niższą liczbę odrzuceń.

Wśród dodatkowych zalet skorzystania z naszej pomocy będzie również większa stabilność osiąganych efektów, a poprzez dobrze dobrane pozycjonowanie długiego ogona, możliwe będzie bardziej celne trafienie do właściwej grupy docelowej. Skuteczność long tail jest niezwykle zadowalająca szczególnie pod kątem łatwiejszego dotarcia do grup docelowych, dlatego polecamy ją szczególnie sklepom internetowym bądź serwisom bogatym w treści. Ze swojej strony dbamy o najlepsze wykonanie i dobranie fraz, ale również o kompleksową optymalizację witryn naszych klientów dla zapewnienia maksymalnie satysfakcjonujących rezultatów, w tym między innymi związanych z maksymalizacją zysków. Nasze działania SEO są 100% white hat SEO, co oznacza że działamy jedynie bezpiecznymi i pewnymi metodami, a dodatkowo posiadamy liczne autorskie rozwiązania, dzięki którym możliwe jest skuteczniejsze pozycjonowanie i osiąganie zamierzonych celów strategii marketingowej firmy. Zachęcamy do kontaktu każdego, komu zależy na maksymalnych efektach przy atrakcyjnej ofercie cenowej.

FAQ

czyli najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Czy pozycjonowanie szerokie to skuteczny sposób na efektywne strategie marketingowe?

Pozycjonowanie szerokie jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów na dotarcie do bardzo ściśle określonej grupy docelowych klientów. Długie frazy kluczowe będące odzwierciedleniem kilku, a nawet kilkunastu danych dotyczących produktów czy informacji pozwalają bowiem bezpośrednio dotrzeć na landing page z gotowym rozwiązaniem czy sposobem spełnienia potrzeby. Nie da się zatem ukryć, że ujęcie tego rodzaju pozycjonowania w strategię marketingową może dać wymierne rezultaty.

Czy proces pozycjonowania szerokiego jest skomplikowany?

Jedno jest pewne – pozycjonowanie szerokie to niebywale czasochłonny i pracochłonny zakres działań. Wykorzystywana jest tutaj znacznie większa ilość słów kluczowych, które muszą być dopasowane tak, aby sprostać wymaganiom klientów. Warto jednak w niego zainwestować, gdyż większą konwersję czy sprzedaż można później uzyskać bardzo szybko.

Potrzebujesz więcej ruchu na swojej stronie?